Subskrybenci kursu Inwestycje Ziemskie często pytają mnie o to jak znaleźć okazję inwestycyjną.
Większość osób zwraca uwagę jedynie na jeden z elementów okazji jakim jest cena.
Cena to tylko jeden z pięciu elementów transakcji – często nie najważniejszy. [getall-lock id=”719″]
Cena jest składową określającą okazję.
Pozostałymi elementami są :
– lokalizacja
– stan nieruchomości
– sposób finansowania
– motywacja i elastyczność sprzedającego
Więcej na ten temat znajdziesz w książce Roberta G. Allena – Jak pomnożyć źródła swoich dochodów – metody zdobycia i zachowania majątku.
Znajduje się tak bardzo przydatny formularz do oceny atrakcyjności nieruchomości / transakcji…
[/getall-lock]
Artykuł dość wiekowy, ale na aktualności nie traci 😉 Zarówno ta książka Allena, jak i inne jego pozycje są świetne. Facet, który potrafi nabyć nieruchomość dysponując kilkudziesięcioma dolarami w kieszeni nie może się mylić 😉
Dokładnie Damianie. Myślę, że w książce można znaleźć dużo ciekawych i niestandardowych sposobów nabywania nieruchomości…
Witam,
Panie Robercie co jako zawodowiec sądzi Pan o tej inwestycji, którą znalazłem na allegro.pl ?
http://allegro.pl/podlasie-dzialk-bud10-000m-1ha-zubry-puszcza-6zl-m-i1621724304.html?source=pr
Nadmienię, że nie jestem w jakikolwiek sposób związany z tą nieruchomością czy aukcją.
Pytanie moje brzmi czy to nie jest zbyt niska cena ?
Czy jako osoba zajmująca się nieruchomościami ziemskimi to czy jako inwestor zainteresowałby się Pan taką inwestycją (to są działki już budowlane – skąd tak niska cena) ?
Byłbym wdzięczny za Pańską wypowiedź na temat tej inwestycji.
Pozdrawiam
Radek
Witam,
Panie Radosławie nie można z góry zakładać nie dokonując profesjonalnej analizy, że cena nieruchomości jest zbyt niska lub zbyt wysoka. Pod uwagę trzeba wziąść wszystkie istotne informacje.
Nie potrafię odpowiedzieć Panu bez analizy.
Jeśli chce Pan szybko poznać odpowiedź ( jestem w tej chwili zajęty nowym projektem ) – zapraszam do kontaktu na maila.
Pozdrawiam
Robert Przygida
Witam,
Panie Robercie może trochę pytanie nie na temat, ale muszę Pana o coś zapytać. Jak radzi Pan sobie ze sprzecznościami prawnymi, chodzi mi o to, że jakaś ważna rzecz związana z interesującym Pana ważnym tematem, który jest niejasny prawnie, i podjęcie decyzji wymaga podjęcia w pewnym sensie ryzyka, gdyż wykładnia prawna danego zagadnienia nie jest pełna i trudno o jednoznaczną interpretację. Co Pan wtedy robi ? Posługuje się Pan logiką, intuicją, czy może nie wchodzi Pan w takie tematy ?
A tak w ogóle to powiem Panu, że cieszę się, że w jakiś dziwny sposób (za pośrednictwem bloga Mirka Szmajdy), i można by rzec, że przypadkowo trafiłem na Pana blog o inwestycjach i miło się czyta o ludziach takich jak Pan, którzy potrafią właściwie wybierać działalność i inwestycje. To dobrze że są tacy ludzie, gdyż kiedy otrzymuję od Pana jakiekolwiek informacje na e-mail to lepiej się czuję. Widzę, że ma Pan te umiejętności wykształcone a których nabycie przeze mnie pomimo wieku nie jest dla mnie tak łatwe, tak jak sobie to wyobrażałem. Gratuluję Panu sukcesów i życzę powodzenia w dalszych inwestycjach.
Pozdrawiam
Radek Chojnacki
Witam
Witam
Na wstępie dziękuję za ciepłe słowa pod moim adresem 🙂
Odpowiadając na pytanie dotyczące sprzeczności prawnych – tak jak napisałem w kursie w takiej sytuacji przydaje się zespół specjalistów ( np. prawnik lub doradca podatkowy )
Zawsze warto znać poziom ryzyka a specjalista jest w stanie je ocenić, ponieważ ma doświadczenie w poruszaniu się po niejednoznacznych przepisach.
W takiej sytuacji skorzystałbym z porady specjalisty i rozważył wszystkie za i przeciw.
A tak na marginesie : życie= ryzyko
Pozdrawiam
Robert Przygoda